Garnet Art Bt

Mottónk: olyan megbízásokat vállalunk, amiben a legjobbak lehetünk.

Hírek

cikkek

A kerti pad szerepe

A kertépítés nem csak a növények, és az öntözőrendszerek megfelelő telepítését jelenti. A kertépítés kiegészítő kellékei nagyon sokat tudnak javítani az összhangon.

A kertépítés csodái

Mi pontosan tudjuk, hogy a kertépítés egy összetett, komoly szakértelmet igénylő feladat.

Öntözzünk okosan!

Víz az élet alapfeltétele, nélkülözhetetlen őselem. Kultúrák, civilizációk jelentek meg és hanyatlottak el a víz állandó mozgását követve. Korunkban látszólag kifogyhatatlan tartalékok állnak rendelkezésre. Ám célszerűen is fel lehet ezeket használni...

Mitől barnul a tuja? - I. Ok

Mitől barnul a tuja? Sokszor tették már fel nekem ezt a kérdést. Nagyon sok tényező okozhatja, így igyekszem mindig egy lehetséges okot bemutatni. Az első egy gyakori kórokozó. A tuja kabatinás hajtáselhalása.

A zuzmók vajon károsítják a fáinkat?

A zuzmók, zöldmoszatok és tömlősgombák együttéléséből (szimbiózisából) kialakult szervezetek. Lombhullás után a csupasz fákon egyből szembe tűnnek ezek az élőlények. Sok embert zavarnak és kétségbe ejtenek, hogy mit is művelnek a gyümölcsfáikkal.

Teleltetés közbeni problémák I.

Teleltetésekor is oda kell figyelnünk növényeinkre, mert ilyenkor is felszaporodhatnak bizonyos kártevők. Jelen esetben a takácsatkáról fogok írni. Gyakran találkoztam ezzel az esettel, hogy a leandert biztonságos meleg helyre elhelyezték télire, azonban a levelei kifehéredtek,...

Selyemfényű-puszpángmoly

Tavaly jelentős károkat okozott ez a kártevő, a kertkedvelők buxusaiban. Csak pár éve figyelték meg a megjelenését hazánkban, és már is jelentősen elszaporodott. Sajnos ezután számolni kell a jelenlétével.

A téli metszés fontossága

Elengedhetetlen feladataink egyike a gyümölcsfák metszése, ha nagy és szép terméseket szeretnénk látni a fáinkon. Ezzel a művelettel az új hajtások növekedését serkenthetjük és így kialakíthatjuk a kívánt koronaformát.

Lemosó permetezés

Az ősz vége fele láthatjuk, hogy mennyi károsító tényező volt idén is a kertünkben. A kórokozóknál néhány példa: Tafrinától fodrosodó őszibarack fák, lisztharmatos-, szürkerothadásos növények. A kártevők is nagy egyedszámban fordultak elő.

Ideje felkészíteni a gyepünket az őszre!

A nyár után nem szabad megfeledkezni a gyepünk tápanyag utánpótlásáról. Ideje felkészíteni az őszre és a télre. Ilyenkor már nem szabad nitrogén túlsúlyos készítményeket alkalmazni, mert az megzavarja a fű életciklusát és fogékonyabb lesz a kórokozókra és az élettani...

Indul a parlagfű elleni küzdelem!

Már jogszabály szerint is irtani kell a parlagfüvet. Eszerint az ingatlantulajdonosoknak legkésőbb június 30.-ig el kell végezniük a parlagfű-mentesítést. Ha ennek nem tesznek eleget a tulajdonost, illetve a földhasználót terhelik a költségek, ami akár a két millió forintot is...

A gyep tápanyag utánpótlása

A fű a vegetáció során nem csak vizet, de tápanyagot is igényel más kultúrnövényekhez hasonlóan. A pázsitfűfélék növekedéséhez elengedhetetlen a három alapvető elem, a nitrogén, a foszfor és a kálium.

A vadgesztenye

A Balkán félsziget és Elő-Ázsia hegyvidéki részéről származik a közönséges vadgesztenye (Aesculus hippocastanum). Magyarországra a törökök hozták be. Európában hamar elterjedt parkosítási és útsorfa célra alkalmazva, mivel lombozata mélyárnyékot ad.

Kategóriák